Документ «Встановлення цін номенклатури»

Даний документ дозволяє встановлювати актуальні ціни номенклатури, які будуть дійсні, починаючи з конкретної дати (за замовчуванням встановлюється сьогоднішня дата) та закінчуючи датою наступного документа, який змінить ціну. Тобто, програма запам’ятовує ціни на конкретний проміжок часу. 
Наприклад, початкова роздрібна ціна на товар дорівнює 10 грн і була проставлена автоматично в документі «Надходження товарів і послуг від 26.11.2020» відповідно до націнки, вказаної у довіднику «Типи цін номенклатури». Після цього був створений документ «Встановлення цін номенклатури від 16.12.2020», в якому на цей товар була записана нова ціна у розмірі 20 гривень. І оскільки програма записує ціни на конкретний проміжок часу, то в період до 26 листопада 2020 року у програмі не було жодної ціни по цьому товару та під час реалізації потрібно самостійно вказувати вартість товару. В період з 26.11.20 до 16.12.2020 ціна на товар записана, як 10 грн і під час здійснення продажу буде підставлятися саме це значення. І якщо буде проведена реалізація в проміжок часу після 16 грудня 2020 року, то ціна товару буде дорівнювати 20 гривням.
Доступ до документа «Встановлення цін номенклатури» здійснюється за шляхом Сервіс/Документи/Продажі/Встановлення цін номенклатури.
Для того, щоб додати новий документ «Встановлення цін номенклатури», необхідно натиснути на кнопку «Створити». При цьому відкриється нове вікно з наступними обов’язковими реквізитами: валюта, тип цін, а також додатковими реквізитами: дата, процент націнки для поточної колонки, тип цін для заповнення та перемикачем «Автоматично розраховувати усі інші ціни».У реквізиті «Валюта» необхідно вказати валюту, у якій буде записана нова ціна номенклатури.
У полі «Тип цін» потрібно обов’язково вказати усі типи цін, які будуть додані до табличної частини документа у вигляді колонок, обов’язкових для заповнення.
Примітка: якщо під час заповнення даного документу потрібно буде додати новий тип цін, пам’ятайте, що вся таблиця буде очищена і заново побудована з новими колонками.
Перемикач «Автоматично розраховувати усі інші ціни» потрібно вмикати у тому випадку, коли необхідно автоматично розрахувати інші типи цін. Але він буде працювати лише для тих типів цін, у яких у налаштуваннях стоїть перемикач «Розраховувати ціну з іншого типу».
У реквізиті «Процент націнки для поточної колонки» можна вказати відповідний відсоток, на який збільшаться ціни обраної колонки, після натискання на кнопку «Перерахувати».
У полі «Типи цін для заповнення» є можливість вказати необхідний тип цін, яким заповнюється відповідна обрана колонка усіма товарами, які містять цей тип цін. Для цього, необхідно натиснути на кнопку «Заповнити».
Таблична частина
У табличній частині документа потрібно додати номенклатуру, на яку необхідно встановити ціну, вказавши артикул товару та відповідну вартість. Для цього необхідно натиснути на кнопку «Додати».
Приклад переліку документів «Встановлення цін номенклатури»:

Меню сайта