Документ «Надходження товарів і послуг»

Даний документ використовується для запису в програму товарів, які надійшли від постачальника.
Доступ до документа «Надходження товарів і послуг» здійснюється за шляхом Сервіс/Документи/Закупки/Надходження товарів і послуг або з вкладки «Закупки» робочого столу програми.
Для того, щоб додати новий документ «Надходження товарів і послуг», необхідно натиснути на кнопку «Створити». При цьому відкриється нове вікно з наступними обов’язковими реквізитами: організація, склад, контрагент, договір, а також додатковими реквізитами: сума оплати, каса, коментар. 


У реквізиті «Організація» необхідно обов’язково вказати організацію, на склад якої буде записано товар.
У реквізиті «Склад» потрібно обрати склад, на який буде розміщено товари, що надійшли.
У полях «Контрагент» і «Договір» потрібно обов’язково обрати постачальника та договір, за яким ведеться співпраця.
Реквізити «Сума оплати» і «Каса» є необов’язковими, але їх можна заповнити у випадку, коли була проведена оплата за отримані товари та послуги. 
Реквізити табличної частини
В табличній частині документа «Надходження товарів і послуг» доступні наступні вкладки: Товари, Додатково.
На вкладці «Товари» можна додавати позиції, що надійшли від постачальника, вказуючи їхній артикул, кількість і ціну, натиснувши на відповідну кнопку «Додати».
На вкладці «Додатково» доступні наступні реквізити:


Реквізити «Сума доставки» і «Каса» є необов’язковими, але їх можна заповнити у випадку, коли були затрачені додаткові кошти на доставку замовлених товарів. 
У реквізитах «Дата ВХ» та «Номер вх» можна за необхідності вказати дату та номер накладної постачальника товарів.
Перемикач «Включити доставку у вартість товарів» є необов’язковим і за замовчуванням стоїть у положенні «Ні». Він необхідний для того, щоб розбити вартість доставки на частини та додати її до собівартості кожного замовленого товару в залежності від його суми. 
Наприклад, якщо у надходженні було три позиції (див. Таблицю нижче) і вказана сума доставки = 180 грн, то з увімкненим даним перемикачем собівартість однієї одниниці цих товарів буде: A = 80, B = 130, C = 230. Тобто, собівартість кожного товару зросте прямопропорційно до суми цього товару ((Вартість доставки/Загальна сума товарів)*Сума кожного з товарів).

Товар

Кількість

Ціна

Сума

Кінцева собівартість товару з врахуванням доставки

А

2

50

100

(180/600)*100 = 130

B

3

100

300

(180/600)*300 = 390

C

1

200

200

(180/600)*200 = 260


Перемикач «Виконати процінку номенклатури» необхідний для того, щоб записати актуальну ціну товару на сьогоднішню дату відповідно усіх типів цін номенклатури. Значення за замовчуванням можна вказати в конструкторі початкових налаштувань на вкладці «Ціноутворення».
Реквізит «Проект» є необов’язковим і необхідний для того, щоб розуміти до якого проекту належить відповідне надходження.
Приклад переліку документів «Надходження товарів і послуг»:


Меню сайта