Документ «Реалізація товарів і послуг»

Даний документ використовується з метою фіксації факту продажу товарів і послуг.
Доступ до документа «Реалізація товарів і послуг» здійснюється за шляхом Сервіс/Документи/Продажі/Реалізація або з вкладки «Продажі» робочого столу програми.
Для того, щоб додати новий документ «Реалізація товарів і послуг», необхідно натиснути на кнопку «Створити». При цьому відкриється нове вікно з наступними обов’язковими реквізитами: організація, контрагент, договір, а також додатковими реквізитами: вид оплати, типи цін, сума оплати, каса, коментар, ТТН.У реквізиті «Організація» потрібно обов’язково обрати організацію зі складу якої буде здійснено продаж товару.
У полі «Контрагент» слід обрати клієнта, якому продається товар або послуга.
Поле «Договір» є обов’язковим і необхідне для того, щоб розуміти за яким договором буде здійснено продаж товарів або послуг.
У реквізити «Тип оплати» є можливість обрати тип оплати, за яким буде здійснено продаж товару. Наприклад, «Накладений платіж», «На карту», тощо.
Реквізит «Типи Цін» необхідний для того, щоб при додаванні товару до табличної частини документа колонка «Ціна» автоматично заповнювалася відповідно до обраного типу цін.
Поля «Сума оплати» та «Каса» є необов’язковими, але їх можна заповнити у разі, коли контрагент вже оплатив отриманий товар або послугу. Якщо ці поля будуть заповнені, то відповідно не прийдеться окремо створювати документ «Прихідний касовий ордер» для фіксації оплати за товар або послугу.
У необов’язковому реквізиті «ТТН» можна обрати відповідний документ «Відправлення перевезень», який відноситься до цієї продажі.

Реквізити табличної частини

В табличній частині документа «Реалізація товарів і послуг» доступні наступні вкладки: Основна, Додатково.
На вкладці «Основна» можна додати товари, які необхідно продати, вказуючи їхній артикул, кількість продажну ціну, склад і партію, з якої вони будуть списані. Для цього необхідно натиснути на кнопку «Додати»
На вкладці «Додатково» доступні наступні реквізити:


Реквізит «Дисконтна картка» є необов’язковим і необхідний для того, щоб обрати персональну дисконтну картку контрагента за якою нараховуються відповідні знижки до вартості товарів.
У реквізиті «Менеджер» є можливість обрати менеджера, який займається реалізацією товарів і послуг.
Реквізит «Проект» є необов’язковим і необхідний для того, щоб розуміти до якого проекту належить відповідна реалізація.
Усі інші реквізити на цій вкладці стосуються деталей відправки товару. Більш детальну інформацію по-кожному з них можна знайти у довідці документа «Відправлення перевезень (ТТН)».
Приклад переліку документів «Реалізація товарів і послуг»:


Меню сайта